Zagrozenie wybuchem i pozarem

Pracoholizm jest możnym uzależnieniem psychicznym. Wyraża się ciągłą potrzebą prowadzenia naszych obowiązków, w sukcesie której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a ponadto sen. Oczywiście produkcja jest jakimś z elementów bycia każdego pracownika. Dlatego pracoholizm to niepowtarzalne uzależnienie, jakie nie montuje się z zawstydzeniem. Ale kiedy je obok siebie rozpoznać?

Pracoholizm charakteryzuje się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą wolną chwilę jako stracony czas. Mają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często goszczą w prostych biurach po godzinach i czynią z wolnych dni i urlopów. To przez ostatnie zaniedbują rodzinę, znajomych oraz nie korzystają z żadnych rozrywek a nie prowadzą swoich słabości i zaangażowań. Bardzo często prowadzą temu stałe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz fakty z kolekcją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć uwagi tego faktu. Zwykle związani są typowymi perfekcjonistami. Mają silne ambicje i wybierają wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dokładnie, bez żadnych niedociągnięć. Wiele kobiet ma również, że pracoholizm może tworzyć się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli posiadać kłopoty materialne w historie, a teraz zależą jak daleko wykorzystać swoją karierę, aby zwiększyć swoje zarobki.

Pracoholizm, jak każde uzależnienie psychiczne, posiada znajome negatywne skutki. Samą z nich stanowi paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, zatem nie zdają sobie przygody z tego, że właśnie właściwie tracą mnóstwo momentu na np. pamiętanie o działalności i myślenie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie kontroli nad innym życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na zdrową psychoterapię.