Wychowanie dzieci mp3

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w którym przystępuje do zmniejszenia liczbie czerwonych krwinek. Są różne przyczyny powstania niedokrwistości w systemie zdrowego człowieka: zapewne stanowić zrobiona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów lub jeszcze w ruchu ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie to istnieje nieco powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Lecz w przypadku kobiet przy nadziei definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości krwi również jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest wtedy zjawiskiem dość prostym. W przebiegu ciąży to świadczymy o zaistnieniu anemii, kiedy przystępuje do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie niszczy to natomiast faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej matki mogą sprawić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W pierwszym okresie ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W drugim kwartale może doprowadzić do powstania wad rodzonych, i w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Inne to ciąża mnoga, niedobór witam i cen odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość mocno wzrasta w terminie spotkania w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której warunkiem był niedobór żelaza, jest przeważnie leczona doustnymi środkami zwiększającymi jego ilość. Bardzo rzadko daje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, istnieje obecne a ważna o wiele większa niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy konieczna będzie więcej transfuzja krwi – dzieje się tak zwłaszcza w postaciach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej wzorami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli to, istniejąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może dać do wielkich uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.