Wlasna firma bez pieniedzy

elzab jotaElzab JOTA E - kasa fiskalna Polkas Kraków

Grupę kobiet marzy, by zamiast pracować u człowieka, mieć inną firmę. Niewielu jednak przyjmuje się na założenie naszej działalności – czy zatem z braku funduszy, pomysłu a nawet strachu przed porażką. Albo istnienie przedsiębiorcą to niewątpliwie taki ciężki kawałek chleba?

Od projektu do praktyki
W wczesnej kolejności powinniśmy podjąć decyzję, w jakiej branży chcemy pracować. Dobrze gdy już gdy tworzyli spośród nią styczność na przykład poprzez pracę. Najlepiej, jeśli przejmujemy rodzinny biznes także skuteczne rady i doświadczenie dostajemy prawie w gratisie. Warto śledzić potrzeby rynku, przeprowadzać ankiety i sondaże wśród innych klientów.
Kolejnym etapem jest znalezienie funduszy na otworzenie działalności. Najmniej ryzykujemy inwestując prywatną gotówkę, jednak kiedy nie dysponujemy odpowiednio dużą liczbą możemy zyskać kredyt. Dużo kobiet korzysta też z unijnych dofinansowań na stworzenie innej firmy. Pula dotacji wynosi zwykle od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, oraz warunki na jakich jest przyznawana zależą od niedawnego programu.

Formalności
Gry jesteśmy teraz gotowy biznesplan oraz zabezpieczone środki pieniężne możemy rejestrować firmę. W niniejszym obowiązku przedstawiamy się do właściwego urzędu miasta lub rady i realizujemy wniosek. Informacje, jakie na prawdopodobnie będziemy musieli dać to własne możliwości personalne (adres, PESEL, numer dowodu osobistego), znane jednostki (nazwa, adres siedziby i/lub korespondencyjny) oraz przedmiot prac naszego sklepu. Załatwienie tych procedurze nie powinno zając nam daleko niż kilka godzin.

Kupujemy wyposażenie
Już na czasie zakładania działalności powinniśmy zawierać ustalone, jakiego mebla będziemy chcieć. Przyczyną jest kasa fiskalna, którą stanowić powinien każdy przedsiębiorca. Jej koszty więc z kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Tanie kasy fiskalne posiadają zazwyczaj mniejszą pamięć i ograniczone funkcje. Zawsze w grup początkujących biznesów minusy te potrafią być plusami – nikt na startu nie potrzebuje kasy fiskalnej z najszerszej półki, w smaku czytanie wielostronicowej instrukcji obsługi do skomplikowanego dania to te na co stanowi ochotę młody biznesmen.

Podstawą każdego działania jest łatwy system i wytrwałe sięganie do punkcie. Po przebrnięciu początkowych problemów na pewno przyjdą kolejne, ale dobrze przygotowany przedsiębiorca poradzi sobie z nimi bez problemu.