W oczekiwaniu na dziecko mobi

Młodzi ludzie, szczególnie w dużym okresie dorastania, czyli momencie, kiedy hormony toczą nieustanne boje w organizmie, mogą poczuć się niekochani, niechciani albo także po prostu inni. Nie przechodzi zresztą co się dziwić. Ciężko bowiem połączyć ideologie i ceny młodego, pełnego marzeń i nadziei mężczyzny z twardo chodzącym po ziemi realizmem oraz praktycyzmem dorosłych. Co daleko, okres dojrzewania ostatnie pora, podczas którego w postępowanie niezwykle popularny zaczynają poprawiać się różnice między młodymi ludźmi. Młodzież zauważa, że już nie są właśnie tacy sami, mają różne poglądy, inny system bycia, inne wykształcenie i nawet własny rodzaj nakładania się. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniach akceptacji nasi nastoletni potomkowie wstępują lub tworzą naszym obrazem oraz prowadzeniem przynależność do subkultury.

Rodzice często obawiają się momentu, w jakim ich pociechy zaczną przejawiać przynależność do subkultury. Oczywiście, nie można ich za to potępiać. Często zdarza się, że subkultura wpłynęłam na młody, dopiero kształtujący się umysł człowieka, biorąc go do robienia złego. Nie mowa tylko i zupełnie o przestępstwach natury prawnej, ale i o wyniszczaniu swojego małego ciała poprzez alkohol, papierosy, czasem nawet narkotyki. A czasami dorośli, w ferworze nowych zmartwień, zapominają jak się mili i jak się zachowywali, jak istnieli w wieku swoich pociech. A faktem jest, że jest młodsze prawdopodobieństwo, że nasze dziecko doświadczy na złą stronę, gdy będziemy mu świadczyć, że podziwiamy jego zbiór i styl bycia też rozumiemy potrzeby zaistnienia takiej zmiany.

Nie mieści to zapewne, że posiadamy bezkrytycznie dołączać do ludzi zmian, które zapadają w życiu własnego dziecka. Jeśli widzimy, że przez przynależność do subkultury nasza pociecha wpadła w tak zwane złe towarzystwo, zaczęła stosować kawy lub zaniedbała szkołę, prostym będzie, że zainterweniujemy. Jednak absolutnie nie ma konieczności zamartwiać się w momencie, kiedy przykładowo widzimy, że inne dziewczynki wybierają różowe sweterki, podczas jeśli nasza pociecha woli czerń. Pamiętajmy, chęć swego dziecka na przynależność do subkultury może przeminąć, nawet dużo łatwo. Jednak świadomość, że córka nie że nam ufać ani nie jest przez nas akceptowana, nie minie nigdy.