System informatyczny w firmie transportowej

Wiele naszych firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w zależności czy jesteśmy do budowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się jeszcze ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W znaczących miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy i takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są sporo problemów gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on właśnie skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i kariera na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo jest wówczas sama restauracja, bądź same sieć restauracji.

Na ostatnim czasie celowo nie podamy firmy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji z działalności program może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci lokalnej czyli na jakimś miejscu, używając standardowy sprzęt PC.