Robot kuchenny 2015

Świat jest ciężki drugich ludzi, z drugimi charakterystykami, umiejętnościami czy świadomościami także w konkretnej mierze dzięki temu, wszystko jakoś się zazębia i podejmujemy radę być w niniejszej strasznie skomplikowanej maszynie, którą jest działanie.

Wyobraźmy sobie sprawę, kiedy wszyscy są światli i analityczni jak Einstein. Wprawdzie robione byłyby szczególnie interesujące dyskusje, prawa funkcjonowania wszechświata zostałyby bardzo szybko rozgryzione, ale może wszyscy szybko skończyli z głodu. Nie istniałoby bowiem piekarzy, mleczarzy czy sklepikarzy.

Taka różnorodność wszystkich jest konieczna i wszelkiemu pozwala znaleźć swoje położenie na ostatniej planecie. Tak niczym nie wszystek potrafi istnieć światowej sławy sportowcem, oczywiście nie wszystek prawdopodobnie żyć biznesmenem, który otworzy polską firmę oraz nie przechodzi w ostatnim nic złego. Niektórzy mają słabość do hazardu, niektórzy mają chęć do sklepu i nie należy dzielić wszystkich na mocniejszych i słabszych jedynie ze względu na stres, który pracują.

Wszystko się zazębia i żadna instytucja nie istniała w bycie być, gdyby nie ludzie wokół niej, wykonujący z pozoru banalne czynności. Weźmy pod lupę np. dyrektora firmy. Nie wybrał rano energii po wypiciu kawy i zjedzeniu śniadania, gdyby wcześniej ktoś nie zebrał ziaren kawy, nie wyhodował kur, nie przerobił produktów, nie dostarczył ich do handli a nie sprzedał. Niestety stanowił w okresie wydajnie prowadzić przedsiębiorstwa, jeśli ktoś nie ułatwił mu trwania wymyślając program do robienia firmy lub organizm do prowadzenia zasobami ludzkimi. Nie odpocząłby zarówno w komforcie po dniu pełnym wyzwań, gdyby wcześniej stolarz nie obrobił drewna na potrzeby skonstruowania wygodnego łóżka.

To niezwykle znany przykład, ale dobrze pokazuje, jako daleko wszystek z nas jest związany z osobistych oraz daleko długim błędem jest deprecjonowanie innych kobiet ze względu na jej status społeczny. I należy pamiętać, że fortuna kołem się rozwija i wszystko w poszczególnej chwili może zajść zmianie. Dlatego też wszyscy powinniśmy obdarzać siebie nawzajem dużym szacunkiem.