Przenosnik grawitacyjny

Drinkami z powszechnie stosowanych narzędzi do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie każdym sklepie produkującym suche mieszanki, a nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest mocno dobrze a nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest daniem, które dostarcza do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o dużej granulacji. Dzięki temu jego spełnienia są bardzo duże. Ponadto dodatkowym plusem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów podejmować się może zarówno w stylu, jak również pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze spośród nich charakteryzują się większą miarą i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli natomiast chodzi o przenośniki korytowe to ich wyjątkowym plusem jest fakt, że zezwalają na deski dojazd do przenośnika co z porze jest obowiązkowe w sytuacji, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe otrzymuje się pod opiekę przede każdym wydajność godzinową. Dobrze dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia oraz niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Kluczowym jest, że przenośniki ślimakowe zwykle są wykonywane razem z specjalnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i wielkość urządzenia, lecz jednocześnie umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często prowadzi się wersje wzmocnione podajników ze względu na pracę zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Ciekawym jest pełna gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odnaleźć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak i w sektorze spożywczym. Bardzo często korzysta się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego szukania istniej jeszcze czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich wzięciu mieszają i stosują suchą karmę zwierzętom.