Proces produkcji mleka uht

multivac c100

Odpylacze to może sama z najczęstszych grup urządzeń przemysłowych. Dzięki rozwojowemu asortymentowi zastosowania mogą one odpylać w sposób mechaniczny, przez organizm przedmuchowy i za pomocą sprężonego powietrza.
Industrial dust collectors to odpylacze, które znajdują swoje zastosowanie praktycznie w wszelkiej gałęzi przemysłu, w której żyje kłopot z zanieczyszczonym powietrzem powstającym w toku produkcyjnym.

Najbardziej popularne to odpylacze tzw.modułowe, które podawane są zwłaszcza w dziedzinie drzewnej i meblarskiej, doskonale spełniają naszą pozycję również przy odciągu innych typów pyłów, np. tworzyw sztucznych, makulatury itp. Firmy robiące te urządzenia są w bezpośredniej możliwości również duże jednostki potrafiące obsługiwać całe hale produkcyjne, jak oraz słabe porcji stacjonarne używane indywidualnie dla jednych maszyn.
Odpylacze przemysłowe niewielkich gabarytów (tzw. kartridżowe) to drugi przejaw tych części, o jakich powinien napisać. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przedstawiają się całą powierzchnią filtracyjną. Świetnie zbierają się w pozycji przy suchych i drobnych pyłach. Także jak odpylacze kasetonowe, pracujące przy małym stężeniu pyłów.
Urządzenia większe (np. cyklony) znajdują zastosowanie zwłaszcza w technologiach, w jakich daje spora część pyłów erozyjnych, np. w energetyce, przy produkcji sypkich materiałów budowlanych, w sektorze koksowniczym, odlewniczym, węglowym itp.
Potrafią one wykonywać w atmosferze wybuchowej, co oznacza, że są wykonane zgodnie z informacją ATEX. Główne wykonania to miały, trociny, wióry z obróbki drewna, pył szlifierski z opiłkami różnych materiałów, tzw. mgła olejowa, dymy spawalnicze, itp.
Najnowsze odpylacze filtracyjne o modułowej konstrukcji, charakteryzują się mocną konstrukcją i wielofunkcyjnością. Istnieje możliwości korzystania różnych formie jeżeli należy o ich obsługę, sposób opróżniania oraz oczyszczania rękawów filtracyjnych.
Odpylacze przemysłowe pełnią ważną rolę: pozwalają utrzymać na terenie hali produkcyjnej spokój i higienę, a w okresie zimowym w trybie recyrkulacyjnym odzyskać ciepłe powietrze.