Pompy becker

O tym, do czego służy pompa tłokowa nie trzeba chyba nikomu przypominać, jednak - dla pewności: pneumatyczne pompy tłokowe to narzędzia wykorzystywane do przetłaczania produktów spokojnych i półpłynnych. Określają się specyficzną konstrukcją dzięki czemu nawet najdelikatniejsze materiały nie ulegają zniszczeniu.

Zasada działania pomp tłokowych składa się na wykonaniu pompy tłokowej wyporowej. W centralnym etapu pracy środek smarny jest zasysany przez zawór wlotowy za pomocą tłoku rzucającego się w walcu a niedługo jest on dozowany poprzez zawór wylotowy. Następnym krokiem jest odcięcie ciśnienia napędzającego tłok w taki postępowanie, aby pompa miała nadzieję zassać kolejną porcję środka smarnego.

Można zastąpić inne typy napędów branych w pompach tłokowych, jak na przykład napęd hydrauliczny, pneumatyczny czy elektryczny. Dzięki temu praktycznych istnieje dużo nowych wykonań tych pomp, w pozostałych branżach przemysłu.

Jak teraz wspomniano, za pomocą pompy tłokowej można przetransportować różne ciecze. Mając z pomp tłokowych, można z powodzeniem dokonać transferu ściernych, żrących płynów (np. kwasy winowe), jak i gorących cieczy o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ponadto przydają się one do transportowania lepkich płynów, gęstych, zamulonych cieczy, i nawet pulpy owocowej. To powoduje, że jest to standard pomp najczęściej używanych w technologii.

Wśród wielkich zalet, jakie biorą tego rodzaju pompy należy z pewnością wymienić lepsze zużycie energii poprzez ogromną możliwość zmian obciążeń. Do tego atutem takiego podejścia będzie trwała wydajność oraz fakt, iż pompa nie wymaga zalewania. Również różnorodność cieszy, jaka widać żyć tłoczona przy zastosowaniu tej pompy nie pozostaje bez znaczenia.

Choć nie stanowi wtedy rozwiązanie pozbawione wad. Kluczowymi minusami pomp tłokowych jest relatywnie niewielka wydajność wymieszana z ogromnymi kosztami eksploatacyjnymi. Wbrew toż wielu przedsiębiorców przyjmuje się na ten tymże pomp ze względu na fakt, że ich wady panują nad wadami.