Pompa tlokowa opryskiwacza

Pompa membranowa inaczej zwana jest pompą wyporową. Znajduje swoje wykorzystanie między innymi w różnorakich instalacjach do przetłaczania prawie każdego medium. Jej roboczym organem jest plastikowa lub gumowa membrana, która sterowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej cechą kluczową jest brak przecieków, dzięki dlaczego jest wszechstronnie wykorzystywana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej skorzystanie kieruje się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a i przy transporcie chemikaliów.

mikroskopy stereoskopoweMikroskopy stereoskopowe. Wysokiej jakości optyka, ergonomia rozwiązania - Mikroskopy

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, bogaty i przemysłowy transport każdego rodzaju cieczy.
Pompy, które pomagają z zastosowaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one napędzane sprężonym powietrzem. Ich wpływanie podejmuje się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na indywidualną z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia nosi w swoją właściwość drugą która w owym okresie zasysa medium. Następnie ponownie cykl udaje się z odwróceniem kierunków działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe dostępne są w drugich wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem odpowiedzialne są w różnych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe oraz z ciał sztucznych. Zapewniają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a ponadto dużej gęstości. Na targu są pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.