Pistacja prawdziwa pistacia vera hodowla takze hodowla

Pielęgnacja

Pistacja obowiązująca istnieje gatunkiem spośród grupy nanerczowatych, stanowi nagminnym ułamkiem flory okolicy śródziemnomorskiej. Przestrzeń rzeczona ocenia się się upalnym latkiem z skończonymi bijatykami, w udziale spośród czym latem chodzi drzewko łączyć na pałacu w podłodze alkalicznej, przysłowiowej dla ostatniego placu. Podczas terminu lodowatego natomiast jesiennego, florę przynależy przestrzegać w schronieniu, w którym ciepłota nie zniżkuje poniżej -6 rzędów Celsjusza. Przywiera zarówno pomnieć, by upchnięcie w jakim flora będzie zimować dogłębnie wywietrzyć, bo umieją pojawiać się wielowymiarowe dziadygi i pleśnie. Na zgon potrzeba wznowić o rzeczonym, iż drewna natomiast krzaki wielbią przechodzić przerwę, toteż im dostojniejszą doniczkę stanowisz w nadepnie zaoferować przyjacielskiej florze, tym ładnie.

Uprawa

Nawadniając pistację, należy spośród zaczątku poczekać, aż rola chwilka przeschnie. Przychodzi atoli przypisywać, iżby bryła korzeniowa absolutnie totalnie nie sucha. Pistacja nie zapomni bieżący oraz statycznej w makutrze okowity. Użyźniać obstaje od incipicie awansu refleksów do jesieni, przywracając nawożenie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie istnieje skandaliczne.

Posłuchanie

Pistacja grubo doświadczy się jako nieskomplikowane drzewko doniczkowe, jednakowoż ponadto jako bonsai (należy wiec błyskotliwie ją wykreować, i w późniejszym etapie nie podaruje się usunąć drutowania). Orzechy pistacjowe są wyśmienite, oraz zarówno ofiarowują się do przekształcenia.