Nieplodnosc jak leczyc

Coraz większa liczba par zmaga się z problemem niepłodności. Dotyka ona nie tylko kobiety, ale w coraz większym stopniu i mężczyzn. Jakie są tego przyczyny? Głównym powodem jest prowadzenie nieodpowiedniego trybu życia. Ciągły stres, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu – to wszystko negatywnie wpływa na jakość nasienia. Dodatkowo w sklepach mamy do czynienia z żywnością coraz gorszej jakości przez stosowanie hormonów w karmie dla zwierząt. Kolejną przyczyną jest odkładanie macierzyństwa przez kobiety. Skutkami tej decyzji jest trudniejsze zajście w ciąże.

oprogramowanie dla gastronomiiSystemy dla gastronomii - oprogramowanie Polkas Kraków

Niepłodność powoli staje się problemem społecznym. Jak z nią walczyć? Jedną z metod, która ma pomóc parom, borykającym się z bezpłodnością jest in vitro. Warunkiem jest zgłoszenie się przez parę do odpowiedniej placówki medycznej. Klinika in vitro początkowo przeprowadzi wywiad medyczny z parą. Następnie zostaną zlecone odpowiednie badania, które mają dać odpowiedź co jest przyczyną problemów z zajściem w ciąże. U kobiet skupią się one na specjalistycznych badaniach krwi oraz USG jajników. Natomiast u mężczyzn, priorytetem będzie zbadanie nasienia. W zależności od przyczyny niepłodności klinika może zlecić dalsze badania. Gdy wszystkie badania zostaną przeprowadzone następuje przygotowanie do zabiegu in vitro. Kobieta przez okres około dwóch tygodni otrzymuje terapię hormonalną, której celem jest stworzenie pęcherzyków jajnikowych. Następnie pobierane są od kobiety komórki jajowe, a od mężczyzny nasienie, dzięki czemu możliwe jest sztuczne zapłodnienie w warunkach laboratoryjnych. Zarodki są umieszczane w inkubatorze gdzie przez kilka dni dojrzewają. Następnie gdy są wystarczająco silne są transferowane do macicy.

Pomimo silnej krytyki ze strony autorytetów Kościoła Katolickiego, metoda zapłodnienia in vitro jest obecnie zabiegiem powszechnie stosowanym w większości państw świata, jednak do dzisiaj wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie na tle etycznym. Polska była do niedawna jedynym z nielicznych krajów, który nie miał tej kwestii regulacji prawnych.