Nerwice zoladka

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym tematem w dzisiejszych czasach. Wynika więc ze naprawy swego myślenia. Już wszyscy jesteśmy łatwo a często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. Oraz kiedy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i serca. Może żyć i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle koncentrują się z dalekimi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, więc jego ciało reaguje to w "dziwny" i wyjątkowy sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, tendencji do spełnienia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie źli często skarżą się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą technologią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei różne sytuacje z wszystkiego życia, podczas jakich miał objawy nerwicy. Dzięki temu minimalizuje się jego stres i zły przygotowuje się z pewnymi rzeczami. W poszczególnych przypadkach potrzebne jest ponad leczenie farmakologiczne. Ale same leki nigdy nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.