Krajalnice do kapusty

Kiedyś kapustę kisiło się jesienią w wysokich beczkach. W jakimś składającym się gospodarstwie domowym była poważna, ręczna krajalnica do kapusty. Cała rodzina brała udział w niniejszym przedsiębiorstwu. Krojenie kapusty na większości to kluczowe zadanie potem te części trzeba było poszatkować. Krajalnica do kapusty była obowiązkowa. Wielka beczka z kiszoną kapustą została w piwnicach domów oraz dostarczała rodzinie przetrwanie zimy.

oprogramowanie dla biura rachunkowegoKsięgowość internetowa. Oprogramowanie dla biura rachunkowego

Teraz znowu powracamy do ostatnich systemów. Okazało się, że własnoręcznie kiszona, dobra oraz cała kapusta to skarb. Zamienił się tylko ćwicz na ostatnie kiszenie. Szybko nie potrzeba tegoż prowadzić raz w roku. Zaprezentowało się, że kapustę możemy szatkować i ładować do niewielkich pojemników, tak z glinki ceramicznej oraz na bieżąco serwować ją do posiłków. Żeby prowadzić to wygodnie, łatwo i pewnie tak jest traktować piękny, nieduży mebel do jej szatkowania. Taka krajalnica do kapusty już dalej będzie prawdopodobnie w wszystkim domu.
U mnie teraz istnieje także dużo sobie to lubię. Od jesieni do późnej wiosny, raz w tygodniu przygotowuję niewielką porcję poszatkowanej kapusty. 2 główki dzięki krajalnicy w mig obracają się w kopczyk poszatkowanych wiórek. Teraz jeszcze sól, trochę wygniatania dłonią, tak żeby wyciąg z kapusty puścił a teraz można ładować na model do słoików. Słoiki zanoszę w jakieś dosyć ciepłe miejsce (22′ – 23’C) a po trzech, czterech dniach można zajadać.
Wiadomo, kiszona kapusta to substancja zdrowia. To witaminy i mikroelementy. To zdrowie. Jesz kapustę – będziesz zauważalny również będziesz tryskać zdrowiem.
Rodzina jest szczęśliwa, posiłki są urozmaicone, a ja jestem udany, iż w mig jestem gotową surówkę do obiadu.
Może też ciut kminku. Przecież kminek tak się lubi z kapustą. Może odrobina tartej marchewki. Niech będzie kolorowo i smacznie.
Odrobina oleju i teraz się zajadamy, aż się uszy trzęsą.
Kapusta kiszona zatem jest obecne co lubi cała rodzina.
Nie myślę sobie podejmować się z kapustą, jeżeli nie krajalnica do niej.