Konkurencja i drapieznictwo

Aborcja jest zawsze niesłabnącym tematem tabu. Pomimo tego, co każdy czas media dotyczą ten wiążący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji lub wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie problemu nie pomoże w jego rozwiązaniu, jednak z kolejnej części jego rozdmuchiwanie też nie. I toż, że problem istnieje, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa i też wedle wartości duchowych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest niemożliwe. Stanowi wtedy bowiem przerwanie nienarodzonego, jednak już rozpoczętego dziecka, które zależy stałej i niezbywalnej ochronie. Są natomiast wyjątki prawne, które przyzwalają matce dziecka na spędzenie ciąży. Takimi wyjątkami jest naturalne zagrożenie zdrowia lub życia matki, życie przyszłego dziecka i wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Sprowadzają się jednak sytuacje, kiedy przyszła mama nie powinna być dziecka: wszystko jedno bądź więc z inicjatywy słabej kondycji fizycznej, czy też bardzo młodego wieku. W takiej formy, oczywiście - w prawie krajowym oraz kościelnym usunięcie chce jest nielegalne. Przyszłej matce jest więc albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo urodzenie dziecka, by następnie przeznaczyć je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tutaj żadnej ze części, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie uważamy też zamiaru ukrywać faktu, iż w branże przypadków do chce żeby nie doszło jeśli nie nieuwaga kobiet. Bądź co bądź pani nie są istotami wiatropylnymi. Istnieją jednak różne pozycje w życiu i osoby zaś ich nastawienie do wybranych scen jest znacznie charakterystyczne. I, abstrahując już nawet od nieuważnych nastolatek, których pierwsze zostania z seksem zatrzymały się ciążą, ale daje się. Daje się, że majętne kobiety, będące pracę jakiej nie mogą natomiast nie chcą pogodzić z książką, decydują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im to uniemożliwia, muszą to szukać porad w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie idzie wątpliwości, że w większości przypadków niechcianej ciąży ważna by wszystko skierować do szybkiego stwierdzenia „potrzeba było uważać”. A o ile w sukcesu kaprysu aborcja faktycznie winna stanowić zabroniona, naprawdę w terminach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Gdy zawsze oczywiście z treści, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na wielkie zagrożenie utraty działania i zdrowia nie tylko osobę, lecz również przyszłe dziecko. A toż istnieje zjawiskiem niedopuszczalnym.