Komunikacja czlowiek komputer

Kontakty międzynarodowe są niezwykle modne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w częściach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, natomiast nie po paru miesiącach, gdy więc było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Jazdę na następny kraniec świata nie ma już lat, ale wystarczy zaledwie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych ofercie współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się większe i popularniejsze, a co za tym chodzi - i wiele częstsze. Obecnie bez problemu można zakupić się na pozostały kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa cywilizacja a różne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot a mocna wylądować w Azji, w Afryce czy na dalekiej wyspie. Zmienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po dokonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Organizacji Europejskiej i wszystek jej mieszkaniec może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która pragnie pozyskań nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na zajęciu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie wymowne są w ostatnim fakcie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zająć targi międzynarodowe, bezpośrednio docierając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w naszej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na etapie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To wartościowe w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zaważyć na powodzeniu transakcji.