Komputeryzacja

Często możemy zarejestrować w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w świadomości nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ekologicznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie odnosi się w trudnych marketach oraz sklepach chodzących do budowy sklepów.

Istnieje w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak przecież ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdy jesteśmy do działania z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jak rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na każdym samym produkcie. W formy gdyby tego asortymentu jest niewiele, nie jest przy tym nic pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie nowości w końcu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, wówczas musi stosować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użytkowania jej przy każdej transakcji, ma duży wybór co do gustu kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, zaś jest funkcjonalny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży okres nie ulegną one zmianie.