Kiedy bezplodnosc zaczyna byc problemem

Większość kobiet nie ma pojęcia o tym, że jest bezpłodna do momentu, aż ze starań o poczęcie dziecka nic nie wychodzi. Początkowo, gdy kobieta jest jeszcze młoda, fakt że nie zachodzi w ciążę nawet bez używania zabezpieczenia nie jest dla niej powodem do niepokoju, a wręcz przeciwnie. Najpierw będzie się ona starała o wybór odpowiedniego partnera i osiągnięcie stabilizacji materialnej.

Dopiero gdy kobieta osiąga wiek, w którym czuje potrzebę zostania matką, a upragniona ciąża się nie pojawia, zaczyna odczuwać z tego powodu dyskomfort. Sprawy nie ułatwia fakt, że czas leci, kobieta odkładała zajście w ciążę aż będzie po trzydziestce i zrealizuje wszystkie plany zawodowe, a gdy okazuje się, że ciąży nie ma, uświadamia sobie wówczas, że terapia leczenia bezpłodności może potrwać latami, nim osiągnie skutki, a wówczas na naturalne zapłodnienie może już być za późno.

Jeśli chodzi o leczenie bezpłodności Małopolska ma kilka świetnych klinik, w których pracują prawdziwi ginekolodzy z powołania. Oprócz specjalistów biegłych w dziedzinie bezpłodności, kliniki te posiadają specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, który pozwoli w dość krótkim czasie zweryfikować dokładnie, gdzie leży sedno bezpłodności u danej pary. Rzecz jasna, nie zawsze “wina” leży po stronie kobiety, dlatego mówi się o leczeniu z bezpłodności par, a nie pojedynczych osób. Co więcej, zdarzają się w medycynie przypadki, kiedy partnerzy mimo usilnych starań nie mogą zajść ze sobą w ciążę, co ma pośredni związek z ich materiałem genetycznym. Ludzki organizm jest tak bardzo skomplikowany, że czasami zajście w ciążę uniemożliwia na przykład długotrwale przyjmowany lek, czy niewłaściwe odżywianie albo nieprawidłowa budowa anatomiczna narządów rodnych kobiety.

Innym razem gospodarka hormonalna kobiety jest tak zaburzona, że pomimo prawidłowej implantacji zarodka w macicy, płód nie jest w stanie się rozwinąć ponieważ zostaje poroniony. Niestety, samodzielnie para starająca się o dziecko nie jest w stanie zdiagnozować, co jest przyczyna problemów z zajściem w ciążę. Terapia leczenia bezpłodności musi być przeprowadzona przy ścisłej współpracy obojga partnerów i stosowaniu się do zaleceń lekarza i w wielu przypadkach jest bardzo skuteczna.