Kasa i drukarka fiskalna

Na siła rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła dopełnić tej formy, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są z dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który potrafi wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu zobowiązany jest klient, to rzeczywiście on potrzebuje pamiętać o dacie kontroli. Co właściwie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w tekście kas fiskalnych jest nieco mylący. Dlaczego? Ponieważ w trakcie kontroli badane są ale te elementy kasy, które mówią za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią wpływać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego zbieram się ale i zdecydowanie na wysoko wspomnianych częściach również ich elementach, których wadliwe działanie mogłoby zawierać prestiż na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z każdą dziedziną utrzymuje się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile żyje taki przegląd? Przegląd trzyma w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce to w centralnej mierze od serwisanta. Oczywiście nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego potrafimy poprosić by osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie tej metody dotarły do bliskiej firmy, stanowi toż natomiast liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do zrealizowania przeglądu jest odpowiedni jedynie serwisant wprowadzony do pracy serwisowej. Stanowi więc przyniesione tym, że każde stworzone przez serwisanta działanie powinno zostać napisane do książki serwisowej. Wpisy te muszą być czytelne, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Mienie o tej formalności jest nadzwyczaj istotne, ponieważ kursy tego postanowienia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.