Kasa fiskalna telestar 799

Przede każdym należy pamiętać o tym, że kasa finansowa i drukarka finansowa więc nie to jedyne. Istnieją więc narzędzia znacznie dzielące się z siebie. Mimo, że przeważnie są ze sobą mylone, posiadają własne systemy rejestrowania sprzedaży oraz określają się różnymi funkcjami.

Kasy fiskalne posiadają kompletny system zarządzania sprzedaży. Zawierają bazę artykułów i pomocy, przez co nie pragną istnieć podłączone do żadnego innego urządzenia. Można zatem powiedzieć, iż są samowystarczalne. Ze względu na ostatnie, że są mniej pracy niż drukarki fiskalne są od nich tańsze, co jest naprawdę zaletą. Wiadomo, że każdy spogląda na ostatnie aby jak daleko zarobić i przy tymże jak najmniej wydać.
Drukarki finansowe to zwiększone kasy fiskalne. Oprócz możliwości drukowania paragonów fiskalnych i powodowania systemu sprzedaży, posiadają też bardziej rozbudowane funkcje. Przykładowo mogą monitorować stan magazynowy produktów, jaki znana instytucja korzysta w prostej ofercie. Dzięki takiej możliwości, zawsze wiadomo, czego w poszczególnej chwili może wyjść w składzie i co w normalnym momencie należy dokupić. Oprócz tego do ich fasonu można wprowadzić różne promocje. Nie tylko zwykłe obniżenia cen lecz również tańszą sprzedaż towarów w pakiecie np: Kup dwa produkty a trzeci dostaniesz gratis. Kolejną cechą istnieje wtedy, że potrafią funkcję bezpośredniego drukowania faktur VAT, kiedy oraz możliwość poprawy paragonu przed jego wydrukowaniem. Takiej oferty nie posiadają kasy fiskalne. W poznaniu od kas fiskalnych nie są jednak samowystarczalne i aby właściwie funkcjonowały, pragną być podłączone do zewnętrznego systemy sprzedaży czyli komputera. Istnieje zatem również wada kiedy również zaleta. Wadą istnieje wówczas, że bez komputera nie ma szansy drukowania paragonów. Zakup komputera stanowi obecne jednocześnie dodatkowy koszt. Zaletą , istnieje pomimo to, że dane sprzedażowe położone w komputerze są dokładniejsze i prostsze. Drukarki fiskalne więc lepiej konsultują się w środowiskach gdzie bazy produktów są znacznie wysokie. Mimo ogromnej przewagi zalet drukarki fiskalnej nad kasą fiskalną, przed dokonaniem wyboru o ich kupnie warto się zastanowić, czy niezbędny jest nam tak profesjonalny sprzęt. Dla osób prowadzących niewielkie sklepy, nie jest korzystny tak rozbudowany system funkcji a koszt kasy fiskalnej jest mniejszy niż drukarki fiskalnej.