Jak przebiega badanie spermy

W dzisiejszych czasach coraz więcej małżeństw ma problemy z zajściem w ciążę. Jest to niewątpliwie po części skutek dużego stężenia toksyn w naszych posiłkach. Dlatego zaleca się przeprowadzić odpowiednie badania, które osądzą, czy mamy do czynienia z bezpłodnością, czy po prostu mamy pecha.


Jak przebiega takie badanie? Należy najpierw, rzecz jasna, oddać próbkę swojej spermy do zbadania. Można ją uzyskać zarówno poprzez masturbację, jak i przy zwyczajnym stosunku płciowym. Za niewygórowaną cenę, nabywamy przedtem specjalną prezerwatywę, która ułatwi nam dostarczenie nasienia do punktu docelowego.
Co dzieje się później z naszą spermą? Po oddaniu jej następuje proces upłynniania. Innymi słowy, konsystencja zmienia się z półstałej na płynną. Zazwyczaj trwa on około kilkunastu minut. Nie powinien trwać dłużej, niż godzinę. Jeśli tak się dzieje, mamy do czynienia z poważnymi problemami zdrowotnymi. Spermę należy przechowywać w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała, czyli około trzydziestu sześciu stopni Celsjusza.
Po całkowitym upłynnieniu ocenia się objętość nasienia oraz stężenie jonów wodorowych. Ponadto sprawdzamy lepkość poprzez przelanie nasienia z jednego pojemnika do drugiego. Powinna ona wynosić nieco więcej od lepkości wody.
Ostatnim parametrem jest ogólny wygląd próbki. Nasienie po upłynnieniu powinno charakteryzować się szaro-białawym kolorem i posiadać konsystencję jednolitą.
W celu zbadania się warto udać się do specjalistycznego ośrodka – badanie płodności Kraków. Również w innych dużych miastach istnieje relatywnie duża ilość punktów, gdzie nasza sperma może zostać zbadana pod kątem hipotetycznej bezpłodności jej oddawcy. Uważam, że nie ma powodu, by z tym zwlekać i lepiej jest mieć pewność, niż żyć w ciągłej niepewności.