Gaszenie pozarow angielski

przewód uziemiającyPrzewody uziemiające proste i spiralne ATEX Ex | GRUPA WOLFF

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest wtedy najzwyklejszy także niezwykle atrakcyjny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co działa z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze są najwyższe zastosowanie. W zależności z posiadanego składu potrafią być użytkowane do gaszenia prawie każdych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najpopularniejszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje swoje zajęcie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne działanie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Potrafi być przydatna w przypadkach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą polega na tym, że wodę można stosować w dowolnym miejscu, a parę zdecydowanie w cichych mieszkaniach o kubaturze nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W trudniejszych pomieszczeniach działanie pary wykazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do drugich substancji, ale też podstawy ich użytkowania i wyrażania w obszar pożaru.