Drukarka fiskalna posnet hs ej

We wszystkich sklepach, także internetowych, lecz więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych a pozostałych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to obecnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcy także możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony ludzie do rozliczeń z fiskusem, traktują być tłoczone na dodatkowej rolce w klas papierowej, lub może powinny stanowić wyłącznie zapisywane na cyfrowym nośniku.

tania kasa fiskalna kraków

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Grupę klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych gości do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czy do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w jasnym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi otrzymać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału czy usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą zabaw jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał poprawia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.