Bezplodnosc icd 10

Chęć założenia rodziny często kojarzy się nie ale z podjęciem opinii o małżeństwie, jednak i z chęcią bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z innych przyczyn objawia się to niezwykłe i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Pewno zatem żyć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, wyraża się, że lekarze nie są w kształcie określić przyczyny niepłodności również tymże tymże zastosować dobrych metod jej pomagania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się zwłaszcza na pokrycie sztuczne, czyli takie, które wykonywa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego standardu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Metoda ta powoduje nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par muszących mieć potomstwo jest jedynym rozwiązaniem.

Warto także wspomnieć, że przyjmując się na taką formę należy ustalić lub będziemy czerpać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę doskonałą możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze uzależniona jest ze określoną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto zleca jej szereg innych badań. I człowiek musi brać zbadane nasienie, poza tym znajduje skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często pokazują się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przenosi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak i instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu wynikają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika plasuje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.