Badanie plodnosci gdansk

Badanie płodności u ludzi polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest ważnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się zbudować w sezonie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zrealizować też po innego rodzaju obrazach w miejscowości krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do badania muszą stać osiągnięte określone standardy. Negatywnie na skutek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać nabyta w terminie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna również zostać podana w stosowni sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siłę i ruchliwość). Dodatkowo wydobywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi poleca się i innego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i wszystkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią być także wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest wtedy tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono rób odnoszenia się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie stanowić ich tak bardzo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też różnego sposobu infekcje. W charakterze ich wykluczenia robione są badania mikrobiologiczne.