2 zenski uklad rozrodczy

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-erp-zarzadzanie-produkcja/Sage Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją | Systemy ERP | POLKAS

Witam ciepło w nowym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W obecnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, gdy on wpływa. Zachęcam do pozycji.
Z rady na terytorium rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy różni się na międzynarodowe i wewnętrzne. Do ostatnich nowych zaliczamy, jak ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Wiele więcej jest i narządów zewnętrznych, wtedy nie będziemy się im patrzeć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość wynosi około jedenastu centymetrów. Prowadzi on od rogu macicy do indywidualnego jajnika. Ponieważ kobieta jest dwa jajniki, są również dwa jajowody. Niestety, coraz częściej spotyka się w ostatnich czasach nowotwór tego procesu. A właśnie istotne jest, aby wykonywać regularnie badanie zwane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej pracy do męskich jąder. Tworzą one komórki jajowe, których celem istnienia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego maksymalna masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest narządem, w jakim tłumaczy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt podobny do gruszki. Kobieta, która nie miała także szans narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najdalszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki obecnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo elastyczny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. To do niej organizowane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeśli należy o żeńskie narządy rozrodcze. Do obejrzenia w tamtym artykule.